Чому не варто відкладати візит до лікаря при синдромі Піквіка?
При гіповентиляції легень та апное сну значно збільшується ризик розвитку серцевої недостатності та інших захворювань серцево-судинної системи. Через гіпоксію погіршується робота головного мозку, спостерігаються збої у роботі ендокринної системи, порушення метаболізму. У міру прогресування захворювання збільшується ризик настання раптової смерті.
Не відкладайте візит до лабораторії доктора Зуєва у таких випадках:
- якщо маєте зайву вагу;
- після нічного сну відчуваєте втому, не висипаєтеся;
- вдень постійно позіхаєте, страждаєте від сонливості;
- турбує набряклість ніг;
- шкірні покриви набули синюшнього кольору;
- часто підвищується артеріальний тиск;
- турбує задишка у стані спокою та при незначних навантаженнях.
Якщо ви страждаєте від зайвої ваги, вночі не висипаєтеся, але при цьому вдень легко засинаєте на короткий час, запишіться на прийом до сомнолога.
Як проводиться діагностика?
Діагностування синдрому Піквіка починається зі збирання анамнезу. Лікар дізнається про симптоми, що турбують, вимірює вагу пацієнта, артеріальний тиск та інші життєві показники для отримання загальної клінічної картини.
Щоб підтвердити діагноз синдрому Піквіка, проводиться полісомнографія у лабораторії сну чи вдома. Суть обстеження у тому, що спеціальні датчики під час нічного сну фіксують рівень насичення крові киснем, частоту вдихів, серцебиття. Спеціальний апарат допомагає виявити епізоди зупинки дихання уві сні, їх тривалість та частоту. Крім цього, під час полісомнографії фіксується положення тіла, глибокі та короткі фази сну. При необхідності вимірюється артеріальний тиск, робиться ЕКГ чи ЕЕГ.
Особливості лікування синдрому Піквіка
У лабораторії сну лікаря Зуєва використовується комплексний підхід при лікуванні синдрому Піквіка. Терапія може включати такі методи:
- Дотримання дієти. Збалансоване харчування дозволяє позбутися зайвої ваги. Правильно складений раціон допомагає худнути без шкоди здоров'ю.
- Медикаментозне лікування. При порушенні процесів метаболізму можуть призначати препарати для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту.
- СІПАП-терапія. Для лікування апное сну використовується СІПАП-терапія. Завдяки компресійній подачі повітря в легені вдається попередити епізоди зупинки дихання та нестачу кисню в крові.
У лабораторії сну лікаря Зуєва можуть застосовуватись й інші терапевтичні методики. У виняткових випадках проводяться оперативні втручання. Для кожного пацієнта терапевтична програма підбирається індивідуально з урахуванням багатьох факторів.
Не ігноруйте зайву вагу та проблеми зі сном, запишіться на консультацію до Зуєва Костянтина Олександровича.
Виконувані процедури